Sokol Vysočany A  4
Bohemia  0

Den před utkáním, které pro Bohemii řešilo pouze konečné umístění v tabulce, se naprosto nezodpovědně zranil nejproduktivnější hráč týmu, Martin Havelka (zlomil si malíček). Utkání měl předcházet penaltový rozstřel kapitána mužstva Dana Riedla a majitele základny Jimmyho Žerejry, bohužel i z této akce však sešlo kvůli naplánovanému malování základny a momentální indispozici jejího šéfa. Nicméně k utkání jsme se sešli ve slušném počtu 10 hráčů + zraněný Havelka v roli fotografa. Zde stojí za zmínku stoprocentní účast v celé sezoně tří hráčů Bohemie, jmenovitě to jsou Tomáš Chalupa, Daniel Riedl a Dušan Mrozek.

Utkání začalo naprosto vyrovnaně, oba soupeři kombinovali a dostávali se do slušných šancí. Do prvního gólu utkání padly celkem tři tyče, první tyč nastřelil Dan Riedl, když se míč otřel o levou tyč branky Sokola a odtud se šoural zpět do pole, druhou tyč daly Vysočany, třetí však opět Bohemia, kdy se po fantastické kombinaci dostal ke střele Dušan Mrozek a střelou po zemi trefil pravou tyč branky Sokola Vysočany, šlo jednoznačně o vyloženou šanci Bohemie.

Asi po dvaceti odehraných minutách Bohemia zahrává výkop od vlastní branky, výkop zahrává Honza Šterner, po chvilce váhání se rozhodl pro přihrávku po zemi na spoluhráče stojícího na střídačce. Takto nepochopitelně zahraná rozehrávka pochopitelně znamenala autové vhazování Vysočan, které neváhaly a ihned rozehrály, následovala prudká střela, kterou pravděpodobně ještě někdo z rozhozené obrany tečoval, a první gól utkání, 0:1.

Po pěti minutách se Vysočany dostaly do situace 3 na 3, soupeř se šikovnou kličkou zbavil dvou obránců a z relativné velké vzdálenosti přes Dušana Mrozka prudce vystřelil. Střela šla naprosto přesně, sice si na ní Petr Krákora sáhnul, gólu však zabránit nedokázal, 0:2.

Poločas tedy byl ukončen za pro Bohemii nepříznivého stavu 0:2. Kupodivu jsme si o poločasové přestávce nevytýkali chyby, ale snažili se povzbudit do následující třicetiminutovky, bohužel to zřejmě nebylo moc platné...

Dlouhou dobu se opět hrál bojovný vyrovnaný fotbal. Bohemia se úmorně snažila o vstřelení první branky, Sokol zase čekal na chyby, které by mohl potrestat. Sokol se dočkal zhruba ve 45. minutě, kdy útočná akce Bohemie musela být zabržděna zpětnou přihrávkou na stopera. Bohužel stoper neodhadl situaci a ač měl míč zpracovaný na vlastních kopačkách, nepochopitelně si jej předkopl na příliš velkou vzdálenost, následně mu byl míč odejmut a rychlý brejk soupeře byl zakončený rozhodující brankou na 0:3 z pohledu Bohemie.

Další minuty nepřinesly nic extra fotbalového, jen několik neuvěřitelných závarů ve vápnech obou soků. V závěru utkání se Bohemia více pokoušela o střelbu, výsledkem však bylo pouze jedno břevno a střela "utlumená" brankářem Sokola mezi nohu a tyčku branky. Poslední branka utkání padla opět po akci tři na tři, kdy se šikovný sokol uvolnil, přihrál spoluhráči a ten pohodlně zasunul do odkryté klece Bohemie, 0:4.

Celkově bychom chtěli podotknout, že výsledek je pro Bohemii trochu krutý. Hrál se však pohledný fotbal, který musel diváka bavit. Rozhodčí i soupeř se choval naprosto korektně, sice Bohemia prohrála, nemá se však za co stydět...

Gratulujeme soupeři k postupu do 3.ligy. Vedení klubu kladně hodnotí, že i když Bohemii již nešlo téměř o nic, sešla se v super počtu. Jen tak dál a těšíme se na všechny 16.12., kdy proběhne již IV. oficiální schůze úžasné Bohemie Roztyly.